Malaria proszkowa

Malowanie proszkowe to jedna z wielu metod na pokrycie powierzchni w sposób równomierny. Posiada szerokie zastosowanie. Malowaniem proszkowym można odnowić siatki leśne, ogrodzenia, bramy ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe do siatki. Ta metoda zwykle kojarzy się z malowaniem metali, ale z powodzeniem można ją wykorzystać do drewna i płyt pilśniowych.

Cena za malowanie jest uzależniona od rodzaju powierzchni. Koszt odmalowania aluminium będzie wyższy od stali. Najtaniej jest pomalować surowej stali, a to ze względu na brak konieczności przygotowania i wygładzenia obszaru. Malowane wcześniej felgi lub bramy będą nieco droższe, ponieważ lakiernik musi dodatkowo wykonać piaskowanie przez położeniem świeżej warstwy farby. Taki zbieg pozwala przeciwdziałać korozji.

W początkowym etapie trzeba przygotować powierzchnię do malowania. Najważniejsze jest odtłuszczenie materiału, na którym będziemy pracować. Na tym etapie wykonywane jest szlifowanie i pozbywanie się pyłu. Następnie obrabia się powierzchnię mechanicznie lub chemicznie po to, aby zwiększyć przyczepność farb. W kolejnym etapie trzeba położyć naładowany elektrostatycznie proszek. Na samym końcu pomalowany materiał umieszcza się w piecu o temperaturze około 200°C. Warstwa lakieru najpierw topi się po to, aby utwardzić się.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło