Bramy ogrodzeniowe – jak dopasować ich szerokość do wielkości posesji?

Dodane przez: jarek-ksupico.pl W: Sub Category 1 Na: Komentarz: 0 Trafienie: 341

Mała posesja czy ogromna posiadłość? Dużo miejsca na bramę przesuwną czy konieczność montowania bramy rozwieranej? Wszystko to ma duże znaczenie podczas wyboru odpowiedniej bramy ogrodzeniowej. Jej wielkość oraz rodzaj zależą również od usytuowania działki, jej przeznaczenia oraz indywidualnych upodobań klienta. Jej wymiary muszą zapewniać komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne wyjeżdżanie i wjeżdżanie na posesję. Należy również wziąć pod uwagę ile i jakie pojazdy będą korzystały z podjazdu. Inny bowiem musi być wjazd dla samochodów osobowych, a inny dla ciężarówek.

Bramy ogrodzeniowe – na co zwrócić uwagę, przy wyborze?

Bramy ogrodzeniowe stanowią integralną część z domem. Są też punktem strategicznym łączącym funkcję ochronną, komunikacyjną i reprezentacyjną, dlatego ich rodzaj, usytuowanie oraz szerokość należy uwzględnić już na etapie projektowania inwestycji. Taki zabieg pozwoli uniknąć ewentualnych problemów technicznych w przyszłości i stworzyć spójność pomiędzy ogrodzeniem, a całą koncepcją projektu. Dzięki dostępnym na rynku bramom możesz stworzyć niebanalne połączenia, by Twoja posesja wyglądała, jak z bajki. Szeroki wachlarz możliwości kolorystycznej, wielość wzorów oraz ciekawych rozwiązań pozwoli Ci znaleźć bramę ogrodzeniową spełniającą wszelkie wymagania. Najważniejsze jednak, by zapewniała ona komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Optymalna szerokość bramy ogrodzeniowej

Zgodnie z polskimi przepisami szerokość bramy ogrodzeniowej określona jest na minimum 2,4 metra. Oczywiście wszystko zależy od wielkości posesji. Mając możliwość wygospodarowania większej ilości miejsca, zalecamy montaż bramy na co najmniej 3 metry. Jest to optymalna szerokość pozwalająca w sposób komfortowy i bezpieczny wjechać na posesję. Wysokość bramy ogrodzeniowej nie jest co prawda uregulowana, jednak warto wiedzieć, że po przekroczeniu 2,2 metra od poziomu gruntu konieczne będzie zgłoszenie takiej budowy do odpowiedniego urzędu. Nie chcąc więc przysparzać sobie dodatkowych problemów, zadbajmy, by zmieścić się w odpowiedniej wysokości.

Krótki podjazd?

Mając dom przy mało ruchliwej drodze pozostawienie na jej poboczu samochodu na krótką chwilę, nie stanowi większego problemu. Posiadając jednak posesję umiejscowioną przy bardziej ruchliwej drodze watro zdecydować się na zaplanowanie dodatkowego, krótkiego podjazdu przed bramę. Pozwoli on w sposób bezpieczny dla użytkowników ruchu drogowego zaparkować samochód. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w sytuacji, gdy z różnych przyczyn zdecydowaliśmy się na zamontowanie bramy ogrodzeniowej otwieranej ręcznie. Sytuacja ta wymusza konieczność pozostawienia pojazdu bez właściciela na kilka chwil, co może stanowić wiele zagrożeń. Krótki podjazd przyda się również jako parking dla odwiedzających nas gości, kuriera lub firmy wywożącej odpady komunalne.

Bramy ogrodzeniowe w Supico

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajdziesz nie tylko bramy ogrodzeniowe, ale również siatki leśnie, ogrodzenia gabionowe, panele ogrodzeniowe i wiele innych akcesoriów, dzięki którym Twoja posesja będzie wyglądała, jak z okładki światowych magazynów.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło