Zabezpiecz panele ogrodzeniowe przed kradzieżą

Dodane przez: jarek-ksupico.pl W: Sub Category 1 Na: Komentarz: 0 Trafienie: 109

Ogrodzenie posesji to nie lada wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić już na etapie budowania domu. Osoby decydujące się na tę inwestycje często zamartwiają się ewentualną kradzieżą i zastanawiają się, w jaki sposób można by się przed nią zabezpieczyć. Sposobów jest kilka i zależą one od rodzaju płotu, jego wielkości oraz umiejscowienia.

Czy panele ogrodzeniowe można ukraść?

Panele ogrodzeniowe zyskały popularność wśród klientów głównie ze względu na łatwy montaż oraz ich mobilność. Zaletą jest też niska cena, która sprawia, że stosuje się je zarówno jako ogrodzenie małych, jak i dużych posesji. Niestety kompaktowość ogrodzenia panelowego sprawia, że staje się on „smacznym kąskiem” dla złodziei.

Jak zabezpieczyć panele ogrodzeniowe?

Wiele osób pewnie zastanawia się, czy można w pełni zabezpieczyć ogrodzenie panelowe przed kradzieżą. Zdecydowanie należy zrobić wszystko, by sen nie spędzał nam z powiek. Oprócz prawidłowego montażu często pomocne okazują się kamery, monitoring oraz podmurówka.

Łatwy montaż i demontaż wabikiem na złodziei

Ogrodzenia panelowe w większości sklepów sprzedawane są w pełnych zestawach. Nie ma więc konieczności dokupowania słupów i elementów łączących, co wpływa na decyzję zakupowe klientów. Ma to również znaczenie podczas montażu, który odbywa się równie szybko. Ogrodzenie panelowe można bez pomocy wykwalifikowanego pomocnika zamontować samemu na wcześniej przygotowanej podmurówce (możliwy jest również jej brak).

Sposoby na złodzieja

Kradzież ogrodzenia panelowego zwłaszcza takiego znajdującego się w obrębie posesji zdarza się raczej rzadko. Częściej łup dla złodzieja stanowią ogrodzona zamontowane daleko od domów, których nie widać z bliska. Wtedy warto pomyśleć o formach ich zabezpieczenia, które przedstawiamy poniżej.

Betonowa podmurówka

Część osób nawet nie wie, że aby ogrodzenie panelowe było mocniej umiejscowione i odstraszało wandali lub złodziei, wystarczy dokupić nakrętki zrywalne. W przypadku paneli mocowanych przy pomocy obejmy do słupka nakrętka służy do skręcenia i usztywnienia owej obejmy. Następnie, gdy już mocno ja przykręcimy, musimy ją zerwać, zostawiając tylko korpus. Jest on tak solidny, że trudno jest go odkręcić, nie mając dodatkowego sprzętu. W ten oto łatwy sposób uniemożliwimy potencjalnemu złodziejowi kradzież paneli ogrodzeniowych.

Monitoring

Opcją niezwiązaną bezpośrednio z montażem paneli ogrodowych jest monitoring. Stanowi on zabezpieczenie nie tylko wyznaczonych miejsc, ale również całej posesji. Wystarczy tylko w wybrane punkty umieścić kamery, które przez całą dobę, rejestrują co dzieje się na zewnątrz, odstraszając tym samym wandali i złodziei. System monitoringu jest jednak drogim rozwiązaniem, więc należy dobrze przemyśleć jego zamontowanie. Warto jednak pamiętać, że ochrania on nie tylko ogrodzenie panelowe, ale również całą posesję.

Supico – bezpieczeństwo na lata

Kradzieże to sytuacje jednostkowe, zdarzające się rzadko, jeśli mamy na myśli panele ogrodzeniowe. Decydując się na zakup w naszym sklepie, znajdziemy rozwiązanie idealne dla Twojej posesji. Gdy Ty będziesz „smacznie” spał, my zapewnimy Ci bezpieczeństwo.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło