Projekt ogrodzenia – dlaczego warto zlecić specjalistom?

Dodane przez: jarek-ksupico.pl W: Sub Category 1 Na: Komentarz: 0 Trafienie: 221

Ogrodzenie to wizytówka domu. Dlaczego więc tak spora liczba ludzi nie przywiązuje wagi do tego jak wygląda? Przemierzając długą i szeroką Polskę, można spotkać wiele nie udanymi projektami ogrodzeń, które zapadają w pamięć, jako przestroga dla innych. Można to jednak zmienić, zlecając zaprojektowanie wymarzonego ogrodzenia osobie, która zna się na swojej pracy.

Pozwolenie na budowę

Zgodnie z nowelizacją Ustawy Prawo Budowlane, która miała miejsce w czerwcu 2015 roku, do budowy ogrodzenia, które od poziomu tereny nie przekracza 2,2 metra, nie potrzebne są żadne pozwolenia. Oznacza to, że właściciel posesji w każdej chwili może postawić panele ogrodzeniowe, gdzie chce i nikt nie pociągnie go za to do odpowiedzialności.

Dlaczego warto zamówić projekt ogrodzenia u specjalistów?

Stworzenie planu, dopracowanie go i omówienie z klientem daje takie korzyści jak:</span >

  • Pozbycie się zbędnych kosztów
  • Uniknięcie nieprzewidzianych problemów, które mogą się pojawić podczas montażu ogrodzenia
  • Możliwość wizualizacji 2D, 3D dzięki profesjonalnym programom graficznym
  • Stworzenie kosztorysu na całą budowę z uwzględnieniem budżetu

Łatwy montaż i demontaż wabikiem na złodziei

Ogrodzenia panelowe w większości sklepów sprzedawane są w pełnych zestawach. Nie ma więc konieczności dokupowania słupów i elementów łączących, co wpływa na decyzję zakupowe klientów. Ma to również znaczenie podczas montażu, który odbywa się równie szybko. Ogrodzenie panelowe można bez pomocy wykwalifikowanego pomocnika zamontować samemu na wcześniej przygotowanej podmurówce (możliwy jest również jej brak).

Znajdź profesjonalistę w swojej dziedzinie

Ogrodzenia gabionowe, beton architektoniczny? Co wybrać, by uwydatnić walory naszego domu, tak by drobne mankamenty nie rzucały się w oczy? W Internecie znajduje się dużo podpowiedzi i przykładowych projektów. Są one jednak uniwersalne i nie zawsze będą pasowały do Twojej posesji. Warto więc zgłosić się do specjalisty, który w indywidualny sposób podejdzie do twojego projektu, zwłaszcza jeśli szukasz rozwiązań efektownych i praktycznych. Projektant będzie więc wiedział, co zrobić, by optycznie powiększyć posesję, nie chowając jej za masywnymi ścianami ogrodzenia. W tej pracy najważniejsza jest wiedza i stały rozwój. Rozwijające się technologie oraz zmiany trendów są dla nich niczym szczególnym. Lata doświadczeń sprawiają, że ich zdolność radzenia sobie z różnymi przeszkodami stojącymi na drodze do pięknego ogrodzenia jest imponująca.

Projekt ogrodzenia, czyli gwarancja nowoczesności i funkcjonalności

Nie każda działka położona jest w malowniczej okolicy o płaskim podłożu. Często zdarzają się nierówności lub też zwężenia na posesji. Zbyt mało miejsca na bramy ogrodzeniowe i setki innych problemów, z którymi borykają się właściciele. Projekt ogrodzenia musi współgrać z otoczeniem, wyglądać nowocześnie oraz funkcjonalnie tak, by mógł służyć na lata. Aby tego dokonać, należy biegle poruszać się w kręgach producentów. Projektant to osoba, pomagająca w wyborze materiałów, z których zrobiona będzie brama. Doradzi jakie przęsła, słupki ogrodzeniowe oraz murki wybrać. Gdzie wkopać fundamenty pod nie i na jaką głębokość. To wszystko jest ważne, by uniknąć w przyszłości problemów konstrukcyjnych. Trudny wybór dotyczy bram. Jednym podobają się bramy przesuwne automatyczne, inni wolą otwierać je samodzielnie. Ile osób tyle pomysłów, dlatego dobrze zlecić projekt osobie, która będzie umiała znaleźć złoty środek, tak by spełnić oczekiwania klienta.

Zmiany na etapie projektu

Dzięki nowoczesnym programom graficznym nasz projekt przed realizacją można zobaczyć w formie wizualizacji 2D, 3D. Projektant uwzględniając wszystkie nasze prośby, pokazuje, jak będzie on wyglądać. Na tym etapie z łatwością dokonamy zmian, co ważne – bez zbędnych kosztów.

Warto więc zainwestować w projekt ogrodzenia, by cieszyć się jego wyglądem na długie lata. Zlecenie tego zadania, należy powierzyć osobie, która posiada wiedzę z tego zakresu i będzie potrafiła spełnić nasze wymagania.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło