Ogrodzenie gabionowe – szyk i elegancja

Dodane przez: jarek-ksupico.pl W: Sub Category 1 Na: Komentarz: 0 Trafienie: 121

Gabion (z włoskiego „gabbione” – duża klatka) to część konstrukcji metalowego ogrodzenia. Składa się z siatkowych koszy, w których umieszcza się kamienie lub żwir. Najczęściej tworzy się go ze stalowego drutu.

Współczesne gabiony z uwagi na swoją trwałość i estetykę są powszechnie wykorzystywane w budownictwie drogowym i architekturze miejskiej jako wzmocnienie dla różnego rodzaju konstrukcji lub element przestrzeni publicznej.

Jakie funkcje spełnia gabion?

Oto, jakie funkcje może pełnić gabion w aranżacji ogrodu czy posesji:

  • Ogrodzenia;
  • Umocnienia i dekoracje schodów ogrodowych;
  • Podwyższone rabaty;
  • Murki oporowe, np. przy wejściu do domu;
  • Ścianki, oddzielające różne strefy w ogrodzie;
  • Ściany altan lub wiat;
  • Ławki;
  • Duże donice na rośliny.

Skąd popularność ogrodzenia gabionowego?

Kosze gabionowe wciąż zyskują na popularności. Ma to miejsce głównie z powodu ich wszechstronnego charakteru, który doskonale wpisuje się zarówno w przestrzeń nowoczesną, jak również tę, która stawia na bardziej tradycyjny styl. Materiał który wypełnia kosze świetnie komponuje się z innymi elementami aranżacji domu czy ogrodu. Co więcej, takie ogrodzenie posesji jest trwałe, wytrzymałe, odporne na korozję i defekty, kapryśną pogodę oraz dobrze tłumi różne hałasy. Nie wymaga częstej konserwacji (stal jest ocynkowana ogniowo a dodatkowo powleczona warstwą ochronną np. z lakieru proszkowego). Umożliwia prywatność i odgrodzenie się od natrętnych osób czy niechcianych zwierząt. Na pagórkowatym terenie, gabiony mogą spełniać rolę umocnień nasypów lub tworzyć malownicze rabaty pełne różnych kwiatów, krzewów czy drzewek. Dzięki możliwości utworzenia pięknego murku, także Twój taras może zyskać świeży, modny wygląd, którego każdy Ci pozazdrości.

Choć jest uwarunkowana rodzajem wybranego przez nas kruszywa do wypełnienia koszy, to cena ogrodzenia gabionowego jest wyższa niż np. panelowego czy z siatki. Ten rodzaj ogrodzenia jest masywny, co powoduje dużą wytrzymałość i świetną ochronę przed intruzami. Wiąże się to jednak z koniecznością dobrego przygotowania podłoża i zasięgnięcia porady fachowca, który wszystko dokładnie wymierzy (szczególnie w przypadku wysokich ogrodzeń).

Gdzie zamówić ogrodzenie gabionowe?

Jeśli chcesz postawić ogrodzenie gabionowe, zapoznaj się z ofertą producentów. Nie wiesz którą firmę warto wybrać? Postaw na taką, która jest długo na rynku i ma szereg pomyślnych realizacji za sobą. W tym przypadku zyskujesz gwarancję wykonania solidnego ogrodzenia.

Taką firma z pewnością jest Supico . Działając już długo w kwestii ogrodzeń mamy wiele do powiedzenia. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i wielu kontaktom biznesowym, często jesteśmy pierwszym wyborem Klientów. Wybierz nas, a przekonasz się dlaczego jeszcze tak się dzieje. Skontaktuj się z nami pod numerem 17 224 72 88 i wybierz dogodne dla siebie rozwiązanie.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło